Witamy w OPW Izolacje

Uszczelnienie piwnicy od wewnątrz

Piwnice mogą być uszczelniane od wewnątrz bez konieczności odkopywania fundamnetów i przeprowadzania robót ziemnych. Tego typu hydroizolacja może być wykonywana nawet w przypadku występowania przecieków. Hydroizolacja przeciw wodzie pod ciśnieniem uzyskiwana jest za pomocą specjalnego mineralnego systemu. Po wykonaniu hydroizolacji, na ścianę można nakładać hydrofobowy, otwarty dyfuzyjnie tynk renowacyjny.

Uszczelnienie płyty fundamentowej za pomocą szlamów uszczelniających

Hydroizolację pod posadzką, na płycie fundamentowej można wykonać z materiałów na bazie mineralnej. Dużą zaletą mineralnych materiałów hydroizolacyjnych jest ich bardzo dobra przyczepność do betonu. Trwałość mineralnych materiałów hydroizolacyjnych w idealnych warunkach równa jest trwałości samego budynku.

Izolację pionową pod ścianami wykonujemy ze szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 (mieszanego z płynem zarobowym KÖSTER NB 1 Flex) lub z elastycznej zaprawy hydroizolacyjnej KÖSTER NB Elastik, która posiada zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm.

Płytę fundamentową należy zagruntować stosując KÖSTER Polysil TG 500, który dodatkowo wzmacnia podłoże. W miejscu styku ściany z fundamentem dla uniknięcia naprężeń w warstwie hydroizolacji należy wykonać fasetę (wyoblenie) z wodoszczelnej, szybkowiążącej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel.

Izolację góry płyty fundamentowej wykonujemy ze szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 (mieszanego z płynem zarobowym KÖSTER NB 1 Flex) lub z elastycznej zaprawy hydroizolacyjnej KÖSTER NB Elastik. Dla przyspieszenia tempa robót możliwe jest też zastosowanie szybkowiążącego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 "schnell". Jeżeli mamy do czynienia z przeciekiem wody przez płytę fundamentową należy stosować system uszczelnień KÖSTER Kellerdicht lub szybkowiążące produkty natychmiast zatrzymujące przeciekającą wodę jak proszek Blitzpulver lub zaprawa Wasserstop. Jako warstwa ochronna izolacji znakomicie nadaje się np. KÖSTER Fließboden 15.

W przypadku zagrożenia zarysowania podłoża należy stosować materiały elastyczne, posiadające zdolność mostkowania rys jak zaprawa hydroizolacyjna KÖSTER NB Elastik szary lub KÖSTER NB Elastik biały.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.


Uszczelnienie płyty fundamentowej za pomocą samoprzylepnej izolacji bitumicznej Bikuplan

Hydroizolację pod posadzką, na płycie fundamentowej, która jest sucha i nie występują na niej przecieki można wykonać z samoprzylepnej hydroizolacji na bazie bitumiczno-kauczukowej KÖSTER KSK.

Izolację pionową pod ścianami wykonujemy z samoprzylepnego materiału KÖSTER Fixband 10 AW.

W miejscu styku ściany z fundamentem dla uniknięcia naprężeń w warstwie hydroizolacji należy wykonać fasetę (wyoblenie) z wodoszczelnej, szybkowiążcej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel.

Gruntowanie podłoża wykonujemy stosując preparat KÖSTER KSK Voranstrich BL.

Następnie wykonujemy hydroizolację poziomą płyty fundamentowej z samoprzylepnej folii KÖSTER KSK SY 15. Pasy izolacji samoprzylepnej należy przyklejać do podłoża z zakładem 10 cm w ten sposób, aby nie powstawały fałdy.

Izolację wykonaną z KÖSTER KSK SY 15 należy chronić przed uszkodzeniem wykonując warstwę poślizgową (np. dwie warstwy folii PE) i wylewkę ochronną. Izolację płyty fundamentowej należy wyprowadzić na ściany piwnic, do wysokości góry posadzki.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.


Uszczelnienie piwnicy od wewnątrz w przypadku wilgoci gruntowej, wodzie nie przesiąkającej i wodzie pod ciśnieniem

Jeżeli w piwnicy występują przecieki to najlepszym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie mineralnych materiałów hydroizolacyjnych, które łączą się z podłożem bardzo mocno i można je stosować na zawilgocone podłoże.

Bardzo ważne jest przygotowanie podłoża, które powinno być nośne, czyste, wolne od wszelkich substancji obniżających przyczepność. Stare tynki należy skuć, usunąć wszystkie słabe odspojone elementy ze ściany, fugi powinny zostać wyskrobane. Podłoże należy zagruntować stosując KÖSTER Polysil TG 500, który dodatkowo wzmacnia podłoże i wiąże sole, które mogą występować w podłożu. Ubytki w ścianie należy uzupełnić stosując wodoszczelną, szybkowiążącą zaprawę KÖSTER Sperrmörtel Fix. Na styku ściany z fundamentem dla uniknięcia naprężeń w warstwie hydroizolacji należy wykonać fasetę (wyoblenie) z szybkowiążącej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel Fix.

Uszczelnienie ścian wykonujemy nakładając szlam uszczelniający KÖSTER NB 1 w dwóch lub trzech warstwach. Dla przyspieszenia tempa robót możliwe jest też zastosowanie szybkowiążącego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 "schnell". Kolejne warstwy szlamu uszczelniającego utwardzamy natryskując KÖSTER Polysil TG 500. Przy wodzie napierającej od zewnątrz należy wykonać trzy warstwy szlamu uszczelniającego. Możliwe jest zastosowanie białego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 2 jako ostatniej warstwy hydroizolacyjnej.

Przejścia rur przez ścianę należy uszczelnić za pomocą plastycznej masy uszczelniającej KÖSTER KB-Flex 200 i zaszpachlować zaprawą szybkowiążącą KÖSTER KB-Fix 5.

Na ściany piwnic, które są zawilgocone i zasolone powinny zostać nałożone tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz. Tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz są odporne na wilgoć występującą w ścianach (w odróżnieniu od tynków gipsowych lub wapiennych). Tynki renowacyjne umożliwiają bezawaryjne wysychanie zawilgoconych i zasolonych ścian. Cechuje je bardzo dobra paroprzepuszczalność i hydrofobowość. Dzięki wysokiej porowatości tynków renowacyjnych sole krystalizujące przy wysychaniu ściany odkładają się w porach tynków nie powodując wykwitów na ścianach i uszkodzenia farb. Tynki renowacyjne poprawiają również klimat pomieszczeń i zmniejszają ryzyko kondensacji pary wodnej na ścianach piwnic.

Przed wykonaniem tynków renowacyjnych należy wykonać obrzutkę z tynku renowacyjnego modyfikowanego niewielkim dodatkiem emulsji KÖSTER SB Haftemulsion do wody zarobowej. Obrzutkę należy wykonać na jeszcze wilgotny szlam uszczelniający dla poprawy przyczepność tynku renowacyjnego do podłoża. Po 24 godzinach nakładany jest tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz na grubość min. 2 cm.

Nasza oferta obejmuje tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz w różnych wariantach (szare, białe, lekkie, szybkowiążące). Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wnętrz zabytkowych obiektów jest stosowanie białego tynku renowacyjnego KÖSTER Sanierputz bez malowania. Jeżeli wymagana jest bardzo gładka powierzchnia ściany, po wyschnięciu tynków renowacyjnych nakładana jest szpachla renowacyjna KÖSTER.

Do malowania tynków renowacyjnych wolno stosować wyłącznie farby o wysokiej paroprzepuszczalności (np. KÖSTER Silikonfarbe).

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.


Uszczelnienie piwnicy od wewnątrz w przypadku wody przeciekającej

W szczególnie trudnych przypadkach, gdy mamy do czynienia z wodą napierającą od zewnątrz pod ciśnieniem skutecznym sposobem uszczelnienia piwnicy jest system uszczelnień KÖSTER Kellerdicht.

Proszek KÖSTER Blitzpulver wcierany jest mocno w miejsce przecieku. Blitzpulver przy kontakcie z wodą reaguje natychmiast, utwardza się do wodoszczelnej zaprawy i zatrzymuje przeciek. Po zatamowaniu przecieku należy wykonać uszczelnienie całej powierzchni ściany stosując kolejno szlam uszczelniający KÖSTER Kellerdicht 1, proszek KÖSTER Kellerdicht 2 Blitzpulver i płyn utwardzający KÖSTER Kellerdicht 3 Härte-Flüssig (zgodnie z instrukcją techniczną produktów).

Bardzo ważne jest przygotowanie podłoża, które powinno być nośne, czyste, wolne od wszelkich substancji obniżających przyczepność. Stare tynki należy skuć, usunąć wszystkie słabe odspojone elementy ze ściany, fugi powinny zostać wyskrobane. Podłoże należy obficie zwilżyć. Ubytki w ścianie należy uzupełnić stosując wodoszczelną, szybkowiążącą zaprawę KÖSTER Sperrmörtel Fix. Na styku ściany z fundamentem dla uniknięcia naprężeń w warstwie hydroizolacji należy wykonać fasetę (wyoblenie) z szybkowiążącej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel Fix.

Hydroizolacja powierzchni ścian wykonywana jest za pomocą szlamu uszczelniającego KÖSTER Kellerdicht 1 Schlämme, który nakładany jest obficie na całą powierzchnię za pomocą twardej szczotki. Natychmiast, w jeszcze mokry szlam wcierany jest proszek uszczelniający KÖSTER Kellerdicht 2 Blitzpulver. W ten sposób natychmiast powstaje sucha warstwa szczelna na przesiąkanie wody, którą utwardzamy płynem na bazie krzemianowej KÖSTER Kellerdicht 3 Härte-Flüssig. Następnie nakładamy kolejne warstwy szlamu KÖSTER Kellerdicht 1 Schlämme. W ten sposób piwnica zostaje trwale uszczelniona.

Przejścia rur przez ścianę należy uszczelnić za pomocą plastycznej masy KÖSTER KB-Flex 200 i zaszpachlować zaprawą szybkowiążącą KÖSTER KB-Fix 5.

Na ściany piwnic, które są zawilgocone i zasolone powinny zostać nałożone tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz. Tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz są odporne na wilgoć występującą w ścianach (w odróżnieniu od tynków gipsowych lub wapiennych). Tynki renowacyjne umożliwiają bezawaryjne wysychanie zawilgoconych i zasolonych ścian. Cechuje je bardzo dobra paroprzepuszczalność i hydrofobowość. Dzięki wysokiej porowatości tynków renowacyjnych sole krystalizujące przy wysychaniu ściany odkładają się w porach tynków nie powodując wykwitów na ścianach i uszkodzenia farb. Tynki renowacyjne poprawiają klimat pomieszczeń i zmniejszają ryzyko kondensacji pary wodnej na ścianach piwnic.

Przed wykonaniem tynków renowacyjnych należy wykonać obrzutkę z tynku renowacyjnego modyfikowanego niewielkim dodatkiem emulsji KÖSTER SB Haftemulsion do wody zarobowej. Obrzutkę należy wykonać na jeszcze wilgotny szlam uszczelniający dla poprawy przyczepność tynku renowacyjnego do podłoża. Po 24 godzinach nakładany jest tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz na grubość min. 2 cm.

Nasza oferta obejmuje tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz w różnych wariantach (szare, białe, lekkie, szybkowiążące). Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wnętrz zabytkowych obiektów jest stosowanie białego tynku renowacyjnego KÖSTER Sanierputz bez malowania.

Do malowania tynków renowacyjnych wolno stosować wyłącznie farby o wysokiej paroprzepuszczalności (np. KÖSTER Silikonfarbe).

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.


 
NIP 8992665332
REGON 020937754
Sąd Rejestrowy dla Wrocławia Fabryczna
Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000331580
Kapitał zakładowy Spółki: 25 000,00 zł

Oferta   |   Dystrybucja produktów Koester Polska   |   Realizacje   |   Sklep   |   Kontakt